Archiwum miesiąca: grudzień 2014

Rozważania poświąteczne

Po świętach ciut przejedzeni,
czując jeszcze smak pieczeni,
myślimy o Nowym Roku,
który przyjdzie wnet o zmroku.

A wyborczy rok to będzie
więc ten fakt mając na względzie,
do wyborów żyj na luzie,
ufaj też poezji muzie.
Po wyborach – czort zaś wie –
może też nie będzie źle.

W dwóch zdaniach o zimie

Dzisiaj do nas przyszła zima.

Śniegu wprawdzie jeszcze ni ma,
lecz nastroje są bojowe,
by ruszyć w Góry Stołowe,
lub, być może, w inne góry,
aby stok zaliczyć, który
satysfakcję da niezbitą,
czyś facetem, czy kobitą,
z szusowania w białym puchu,
co jest lepsze od bezruchu,
by po zakończeniu zjazdów
na wieczorek wpaść do gazdów.

Agent Tomek

Agent Tomek znów na fali,
więc bryluje w wielkiej sali.

Choć mu znów prokuratura
robi trochę koło pióra,
to wybroni się pewnikiem
bo jest cnót licznych pomnikiem.

Oj agencie, oj agencie,
miałeś drobne to potknięcie
i choć z afer jesteś słynny,
z twarzy widać, żeś niewinny.

Zasady zdrowego żywienia

Posłanka Pawłowicz znana
jest, że lubi pojeść z rana.
Lubi pojeść też w południe.
Jedząc wtedy więcej chudnie.

Więc podczas obrad sejmowych
zjadła pęk potraw barowych,
wywołując tym dyskusję
oraz dalszą reperkusję,
dając do tego podstawy,
aby opóźniać ustawy.

Kto jest wyższy: czy Iwiński,
czy może poseł Kaczyński?
Choć to sprawa wielkiej wagi,
nie odwróciła uwagi
od głównego zagadnienia –
zasad zdrowego żywienia.

„W obronie demokracji”

Ważki dzień 13-ty grudnia
aktywności nie utrudnia.
Dla uczczenia tej rocznicy,
wiec skrzyknęli zwolennicy
i wielbiciele Prezesa,
co go czczą jak Sokratesa.

Na wiec mieli przyjść biskupi,
licząc, że to naród kupi,
lecz się w przeddzień wycofali,
by w bezpiecznej tkwić oddali.

Marsz ten szedł za wolną prasą,
trącąc wyborczą kiełbasą.
Na wiecu też rozgłaszano,
że wybory sfałszowano.

Choć dowodów brak w tej sprawie,
marsz nie służyć miał zabawie,
lecz umacnianiu pozycji
pewnej partii z opozycji.

Teraz do nas już dociera
cel głównego bohatera –
Prezes nie chce, ale musi
zbliżać kraj do Białorusi.

Dzień Odlewnika

Dzisiaj jest Dzień Odlewnika,
a co dla nas stąd wynika?

Odlewnikom życzmy zdrowia
i sukcesów wzrost pogłowia.

Nie mącąc święta radości,
przejdźmy też do codzienności.
W sytuacji, gdy bezsprzecznie
ktoś bryluje niedorzecznie,
z treści „odlej” nadmiar wody,
wytłum złość i dąż do zgody.

Mikołaj

Mikołaj dzisiaj zawitał,
o nic wcześniej się nie pytał,
a się z prezentami wstrzelił.

Tym, co grzeczni, to przydzielił:
pasek, strój, perfumy, szalik,
na komórkę futeralik,
tablet, kurtkę, papierosy,
spinkę, która upnie włosy,
krem i inne kosmetyki
w jednym dniu bez polityki (?)