Archiwum miesiąca: czerwiec 2019

O klimacie

Premier mówił o klimacie, 
aż suweren puścił w gacie.
Wiedzą starzy oraz młodzi,
że go temat nie obchodzi.

Jego zdaniem ocieplenie
wieszczą tylko nam jelenie,
więc przedłożył w Unii weto.
Zwyciężyłaś znów tandeto!

A że przyszły znów upały –
wina Tuska – chrońmy pały!  
Morawiecki w tych upałach
myśli głównie o cymbałach.

Repolonizacja mediów –
to plan PiS-u – wie Suchedniów.
Gdy ten pomysł wejdzie w życie,  
wróci komuna w rozkwicie. :-(

PiS wciąż szuka kasy w VA-cie
i zawierza w tym Beacie.
Lecz nie znajdą tej kasiory,
bo jest system raczej chory.

Trybunał Sprawiedliwości –
PiS od niego miewa mdłości –  
walnął w Dudę i bez szału
tym wywróci PiS pomału.

 

 

 

 

Wolność słowa wg Ziobry

Ziobro pozwać chciał prawników,  
bo odczuwał brak wyników.
A dla Ziobry wolność słowa
to jest zwykła nowomowa.

Lecz go Kaczor wziął do pionu,
więc nie mówiąc nic nikomu,
wycofał się z tego ruchu,
narzekając trochę w duchu.  

Czyli prawnicy z UJ-tu,
uniknęli dziś łomotu,
ale pozwać chcą Zbigniewa.
Niech ten Zbigniew lepiej zwiewa.

Horała się ścinał z Tuskiem,
ale przegrał z wielkim pluskiem.
I pokazał nam Horała
jak pisiory dają ciała.

PiS zawłaszcza Westerplatte.
Wciąż intencje ma kudłate.
Dopóki rządzą pisiory,
pozostaje kraj nasz chory.

Brak pociągów do Kostrzyna. –
Miało tak być! Miód, malina!
Premier wyszedł na jelenia.
Potem zmienił tok myślenia.

 

 

 

 

 

.

.

 

 

Taśmy prawdy

Znów pojawił się Falenta.  
Twarz ponura, acz nadęta.
W kwietniu wysłał list do Dudy,
a w nim wywlókł wszelkie brudy.

Falenta chce prawa łaski.
Śmieją się już z tego laski.
Pisiory się smucą w koło,
więc jest fajnie i wesoło. :-)  

Duda w sprawie ciągle milczy.
Pewno da mu bilet wilczy.
Niech już spada i nie wraca,
bo PiS ma od niego kaca.

Znów są taśmy na Kaczora,
więc ujawnić je już pora.
Kiedy wyjdą te nagrania,
Kaczorowi spuchnie bania.

Duda gościł w Ameryce.
Opowiadał znów tam witze.
Dawka głupot była spora – 
dla podłechtania Kaczora.

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Wybory ’89

Były lat temu 30.  
Przyćmiewają inne treści.
Ale te ważne wybory
olewają dziś pisiory.

Nie obchodzą tej rocznicy.
Wolą wypad do kaplicy,
a najlepiej do Rydzyka.
Poszła u nich w kąt etyka.

4-ty czerwca – ważna data.  
PiS ją pod dywan zamiata.
Wznieśmy hasło to bez łuny:
PiS ma bliżej do komuny!

Ale znów „W samo południe”
niech zwycięży! Będzie cudnie!
Formacja na 3 litery
niech dostanie kopa w cztery!

 

 

 

Po wyborach

I niestety te wybory  
znowu wygrały pisiory!
Obiecali nam łapówkę,
aż suweren stracił główkę.

To efekt piątki Kaczora.
Wrzucić program ten do wora,
bo on jest niezwykle drogi
i ma bardzo krótkie nogi.

Kraj zadłużyć bardzo łatwo –
zapamiętaj sobie dziatwo.
A przed nami wariant grecki,
może gorszy niż ubecki.  

Albo będzie jak za Gierka –
w sklepach nie uświadczysz serka.
Wielkie polskie zadłużenie
będą spłacać z PiS jelenie.

Obudź wreszcie się narodzie,
bo głupota nie jest w modzie.
Dzisiaj wraca nam komuna. :-(
Bądźcie mądrzy – do pieruna!