Archiwum miesiąca: kwiecień 2016

Komisja? – spoko!

I znów przybyła Komisja.
I nie kończy się jej misja.
I ponownie nic nie znajdzie :-)
chyba, że pójdzie po bandzie.

To z Wenecji są kolesie.
Echo w kraju o tym niesie.
Słabo znają się na prawie.
Pogawędzą ciut przy kawie.

A co w kraju dziś się dzieje?
Komuniści i złodzieje
nadal stoją dziś na straży,
by poskromić trochę łgarzy.

Wzmaga się inwigilacja.
Rząd potwierdza: jest w tym racja.
Kiedy władza cię podsłucha,
to jak całus od komucha.

Kto do Ghany?

Przys*ał Kukiz narodowcom
no i stał się czarną owcą.
Waląc równo po Zawiszy,
myślał, że ten nie usłyszy.

Kiedy mówi coś Zawisza,
to zapada głucha cisza,
bo gdy glindzi coś ów zuch,
to zatyczki idą w ruch.

Kukiz wraz z narodowcami
społeczeństwa nie omami,
chociaż wyciskają poty,
by pleść wszystkie te głupoty.

Sprawmy, aby oba ruchy
spakowały swoje ciuchy
i na fali dobrej zmiany,
stąd wyniosły się do Ghany.

Zwracam stówkę

Znany jest piosenkarz Bono –
lider zespołu U dwa –
stwierdził Prezes, bujnął słono,
że aż ćmi kulszowa rwa.

Ju tuu idzie do lamusa.
Zapomnijmy nazwę tę.
Chyba ktoś tu ma szajbusa,
a szwagierce stówkę ślę.

Śmiechu warte

Parlament Europejski
światopodgląd ma plebejski,
i uchwalił rezolucję,
co ośmiesza instytucję.
Nie mając kompletnie racji,
zmusza PiS do publikacji.

Rząd w Warszawie się postawi
(nie cierpi brukselskich szczawi)
i się wypnie na Parlament,
co przyniesie niezły zamęt.

Prezes także ich pogoni.
Do wiwatu da Antoni.
Beatka miną przykwasi,
a obśmieje w radiu Sasin.

Nauczka będzie niemała,
bo Parlament znów dał ciała :-)
A Komisja – ta Wenecka,
już śmieszyła mnie od dziecka :-)

Światełko w tunelu

Ryszard wypił trochę chmielu
i ujrzał światło w tunelu,
także serię szczytnych wizji
u Kurskiego w telewizji.

Prezes ręce już zaciera,
choć go napiernicza nera.
Sukces PiS-u! – niepojęte!
Rybka złapała przynętę!
Niosą już krakowskie Błonia:
dał się Rychu zrobić w konia.