Archiwum miesiąca: kwiecień 2021

Igor Tuleya

Tuleya jest bohaterem,
a pan Zbigniew ciągle zerem.
Tuleya – postać wspaniała.
Szanuje go Polska cała.

A Izba Dyscyplinarna
to grupa dosyć koszmarna.
W Izbie widać było Rocha.
A Roch Ziobrze strzelił focha.

Zabronili zatrzymania
imć Tulei – puchnie bania.
A szczególnie puchnie Ziobrze.
Są emocje niczym w Kobrze.

Widać uznały pisiory –
a ich układ jest dość chory –
że sędziego zatrzymanie,
wywoła dla Polski lanie.

Wścieka mocno się pan Ziobro.
Z twarzy mu nie bije dobro.
Bo on jest na sędziów cięty,
choć sam Zbigniew nie jest święty.

A prawica wciąż się spiera.
Kaczora aż gryzie nera.
Gowin, Ziobro, Morawiecki –
układ iście postsowiecki.

 

 

 

Orzeczenie P & P

Już Przyłębska i Piotrowicz –
mówi o tym nawet Łowicz –
odstrzelili nam Bodnara!
Oj dobrana jest z nich para!

Piotrowicz to ma zasługi
i życiorys dosyć długi.
Prokurator za komuny.
Zasług wtedy miał tabuny.

Przyłębska zakompleksiona.
Nic już w życiu nie dokona.
Chce by mówić do niej stale
per Wysoki Trybunale!

Maksymowicz już klub PiS-u
sobie skreślił z życiorysu.
Gdy ktoś od nich jest z daleka
to jest miłe dla człowieka.

 

 

 

 

 

 

Krycha

Przed upadkiem kroczy pycha,
a na fali znowu Krycha.
Małe dziecko zhejtowała.
Blednie ciało, puchnie pała.

A to sędzia Trybunału!
Przyzwyczajmy się pomału,
że pisiory te numery
robią głównie dla kariery.

Komisja Macierewicza
nowe fakty wciąż wylicza,
lecz twierdzenie o eksplozji
dawno uległo erozji.

Duda w pandemii aktywny,
choć kręgosłup trochę sztywny.
Więc pojeździł se na narty,
a brak czasu pograć w karty.

Biden nie dzwoni do Dudy.
Dziwią się na świecie ludy.
Duda zaniepokojony.
Wysłał w sprawie list do żony.

Kaczor na koalicjantów
chciałby posłać milicjantów.
bo mu Ziobro wciąż wywija.
Mógłby nawet użyć kija.

Bielan przegrywa z Gowinem.
Musi się uraczyć ginem.
Gowinowi nie podskoczy,
ale spór ich jest uroczy.

 

 

 

 

 

Sojusznicy

Morawiecki wraz z Orbanem
w Budapeszcie, gdzieś nad ranem,
się spotkali na naradzie,
a Salvini też był w składzie.

Orban jest kumplem Putina
i to jego główna wina.
Zaś Salvini na koszulce
ma Putina – zło w pigułce.

Bo wartości Europy
olewają te trzy chłopy.
Idą w kierunku Putina.
Nowa era się zaczyna.

Patrzy na to Europa.
Może dać nam wkrótce kopa (?).
Biden też się patrzy krzywo.
Tylko Putin zgarnie żniwo.

Prezydent bezobjawowy
nie zawraca se tym głowy.
Chyba skoczy znów na narty,
bo ten szlak ma już przetarty.

Banaś to chłopak morowy,
tak więc przyszło mu do głowy,
aby rozliczyć pisiorów.
Dość już z nimi tych amorów.

Więc rozliczy SKOK Wołomin,
bo tam był przekrętów komin.
Spółka Get Back także winna,
o czym niesie już wieść gminna.

Elektrowni w Ostrołęce
warto też spojrzeć na ręce.
A wydatki w TVP
podejrzane. Tam też źle.

Banaś wszystko sprawnie zbada.
Rząd się broni? To mu biada.
Czas rozliczeń więc nadchodzi.
Wiedzą starzy to i młodzi.