Archiwum miesiąca: maj 2020

Co sądzić o Sądzie?

Na prezesa M. Manowska.
Mówi o tym cała wioska.
Była z Ziobrą już w resorcie.
Niczym wisienka na torcie.

Sąd Najwyższy w rękach Ziobry.
Czy to może być ruch dobry?
Dobry, lecz tylko dla PiS-u.
Kraj prowadzą wprost do zwisu.

Wyskoczył do Garwolina –
Duda – to też PiS-u wina.
Spacerował po bazarze,
rozśmieszając ludzkie twarze.

Nabył sobie tam truskawki,
aż sprzedawca dostał czkawki. 
Twierdził, że to nie kampania
A może wielkości mania (?). 

Wygląd ma dosyć rubieżny.
Twierdzi, że jest niezależny –
nic od niego nie zależy.
To nie przykład dla młodzieży.

Kurski wrócił do zarządu.
Wyczuwa się trochę swądu.
Duda wystrychnięty w dudka.
Aż się uśmiał Borys Budka.

Niech PiS da już spokój Dudzie,
a on myknie na odludzie.
Kurskim jest upokorzony.
Może wracać już do żony.

 

 

 

 

Trójka

Radio Erewań się chowa.
W Trójce zaś jest nowomowa.
Tam komuna szybko wraca!
Już na samą myśl mam kaca.

Cenzurują w niej Kazika,
bo ten na Kaczora fika.
Kto krytykuje Kaczora,
temu fora już ze dwora!

To bolszewia w pełnej krasie
i reguły jak w Donbasie!
Powrót cenzury z komuny!
Dziwią się nawet Rumuny.

Trójkę broni zaś Lichocka,
a wtóruje Nowogrodzka.
Wróć komuno! – Trójka śpiewa.
Kaczor sprawy nie olewa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostrym cieniu mgły

Duda zaczął pisać wiersze –
odnotować chcę po pierwsze.
Deklamował przy muzyce,
a to były drętwe witze.

Duda / Adrian, jak tam chcecie
(Mówią o tym już w powiecie.) –
tekst popełnił iście marny.
Cały pomysł jest koszmarny.

Rozum ugrzązł w cieniu mgły
i prognostyk to jest zły.
Już nie wyjdzie z tego cienia,
aż się zrobi cień jelenia.

Miał on wesprzeć służbę zdrowia,
a cyników wzrost pogłowia
tym zapewnił oczywiście.
Kaczor następny na liście.

A fucha wicemarszałka
już nie będzie dla koszałka,
co Karczewski się nazywa.
Nie wart nawet flaszki piwa.

Idzie robić za lekarza.
Tam ciut mniej ludziom zagraża.
I niech spada z polityki.
Dziwią nawet się już pryki.

Sasin wydrukował karty,
bo to facet jest uparty.
Karty są już do lamusa.
Szkoda komentować niusa.

A Szumowski od górala
kupił maski. Widać z dala,
że certyfikat to lipa.
Kolesiostwo niech już znika.

Zaradkiewicz – pupil Dudy –
pokazał przerost obłudy
i się musi wynieść z Sądu.
Świeży powiew i mniej swądu.

 

 

 

 

 

 

 

Bajzel

No i mamy paranoję.
Kaczor z Gowinem oboje
urąbali już wybory.
Układ to jest mocno chory.

Sąd Najwyższy i PKW –
(wcale nie mam w tym ubawu) –
mają orzec pod wskazówki,
które prezes puścił z główki.

A Witek Przyłębską pyta
(ta to nie jest Afrodyta),
czy wybory z końcem maja
to nie będą zwykłe jaja?

A odpowiedź przyjdzie wkrótce
i nie trzeba być po wódce,
by przewidzieć, że przyklepie
to co ma wódz w swym czerepie.

San Escobar niech się schowa.
Tu jest partia odjazdowa,
która bajzel nam wprowadza –
filozofia spod Sieradza.

Pisiory się zakiwały.
Za tym stoi człowiek mały,
co ma konstytucję w nosie
i pogłębia kraj w chaosie.

Duda ma dużo pociągu
do tematu gazociągu.
Tak dał czadu o tym gazie,
że wystarczy już na razie.

 

 

 

 

 

Farsa wyborcza

„Gowin szeregowym posłem”.
Terlecki znów błysnął osłem
i tak określił Gowina.
A Terlecki to ruina.

Sasin krytykuje Tuska.
Chyba mu coś w mózgu pluska. 
A Tusk wybory oleje.
Wszystko to się w Polsce dzieje.

Kaczora wysłać na Marsa,
bo w kraju wyborcza farsa.
OBWE to schlastało.
Cieszy się tylko KaKaO.

Prokurator Ewa Wrzosek
chciała zbadać prosty wniosek
o bezpieczeństwie wyborów
i wkurzyła tym pisiorów.

Kto pisiorom się naraża –
taka opinia przeważa –
ryzykuje stanowiskiem.
Niechby już PiS odszedł z piskiem.

Turczynowicz znów na fali,
bo nadaje gdzieś z oddali.
Cytatem z Rzymu cesarza
jakby krzepi i odkaża.

Zamiast Turczynowicz – Szydło
wspiera Dudę to ptaszydło.
Duda niby więc wzmocniony. :-)
Szydło wraca na salony.