Archiwum miesiąca: luty 2019

3 Beatki

PiS zgłosił kandydatury  
do Brukseli – żart ponury. :-(
Jako główne kandydatki
zapodano 3 Beatki.

Szydło, Kempa i Mazurek.
Listę kończy zaś pies Burek.
To PiS-u sama elita.
Chcą być stale u koryta.  

Przekażcie se znak pokoju!
Duda ruszył więc do boju.
Chciał pojednać się z Kaczorem.
Wyszło kiepsko i z fetorem.

Morawiecki z Netanjahu –
stare kumple i po fachu.
Lecz minęło dni niewiele –  
to już dawni przyjaciele.

Kiepskie relacje ze światem
ma dziś Polska – jak koń z batem.
Z Izraelem jest do bani –
powiedziała w szkole pani.

Ameryka nas traktuje
jak chłopczyka, co ma dwóje.  
Europę olewamy.
Ile damy jeszcze plamy?

Polska w Grupie Wyszehradzkiej
działa niczym wół na Brackiej.
Ciągnie tak jak koń w karecie,
bo nie umie lepiej przecie.  

Krajem rządzą dziś pisiory. :-(
Wzniecić pożar? – Szkoda flory.
Oby nie byli za długo!
Zmiótłby ich Kołłątaj Hugo.

 

 

.

.

.

 

 

 

 

 

Taśmy

Kaczor taśmy lekceważy.  
lecz już urlop mu się marzy,
bo przez owych taśm akordy,
śnią mu się „zdradzieckie mordy”.

Bo „kapiszon”, choć malutki,
może dopiec i bez wódki.
„Kapiszon” przed wyborami
to jak bomba i tsunami.

Kaczor zażądał kopertę,  
bo ma planów całą stertę.
Gościu bardzo jest uczciwy,
tylko czasem trochę chciwy.

Kujda zakończył kadencję.
Może cierpiał na demencję?
Bo o współpracy z bezpieką
sam zapomniał. Jest kaleką?

Andruszkiewicz zaś podpisy  
fałszował. – To szczwane lisy.
Dobrowolnie się nie przyzna,
bo mu wisi wciąż Ojczyzna.

Duda zaś się spotkał z Pencem
i nie rzucał przy nim mięsem.
Słabość ma do Ameryki.
Tak miewają z PiS-u pryki.

 

 

 

.

 

 

.

 

 

Zybertowicz

Srebrna to interes złoty.
Kaczor wziął się do roboty
i zbudować chciał wieżowce,
bo ten prezes robi co chce.

Ale nagle wyszły taśmy,
i afery tej nie gaśmy.
Kaczor na nich dał już ciała.
Ucieszy się Polska cała!

Morawiecki: „to kapiszon”. :-)  
(Lepszy premier czy małpiszon?).
„Deweloper” wkrótce beknie,
co w PiS także mocno sieknie.

Wieżowce się należały!
Już nie mąćmy ludziom pały.
Miał być symbol dwóch Kaczorów.  
Został Kaczor, lecz bez porów.

A znalazła się faktura!
Potrzebna jak suka bura. :-(
Ale Srebrna nie zapłaci.
Kaczor wyjdzie z tym bez gaci.

Rydzyk poręczył za Bartka.  
Należy się jemu ćwiartka. :-(
Gdy swój swego tak tu chroni,
to ucieszy się Antoni.

A nadchodzi teraz Wiosna.
Zwykle pora to radosna.
Niech wykażą więc rozsądek.  
Zyska nera i żołądek.

Znowu błysnął Zybertowicz.
Konkuruje w tym z Pawłowicz.
Pacan to jest pierwszej wody.
Gorszy w bańce niż z urody.

Zdanie o Okrągłym Stole  
ma jak ciele gdzieś w padole.
Dla niego oba Kaczory
u bezpieki miały fory :-)

Tajny współpracownik Kujda!
I to nie jest żadna bujda!
PiS więc agenturą stoi!
Nie ma końca paranoi!  

 

 

 

 

.  

 

Srebrna

Misiewicze znów na fali.  
Antek szlocha gdzieś w oddali!
PiS znów robi propagandę.
Czas odsunąć już tę bandę.

Jest tysiące Misiewiczy.
PiS ich nigdy nie rozliczy,
bo to ludzie są Kaczora. 
Niech poczują już cykora.

Kaczor w roli biznesmena,
ale wdarła się gangrena
i zrobiła się afera,
że prezesa aż złość zżera.

Spółka Srebrna jest na fali,  
lecz PiS na niej się przewali.
Srebrna zleca i nie płaci,
a wyjdzie na tym bez gaci.

Srebrna stawiać chce wieżowce,
a w praktyce robi co chce.
Dobra każda jest metoda,
by rwać kasę, no i choda!

W Polsce, jak w Wenezueli,  
coś niektórym się pie*dzieli,
i nie widzą, że tu władza
tylko sobie dziś dogadza.

Kasa na ECS leci.
Płacą dorośli i dzieci.
Kto już wpłacił swoją zrzutkę
może walić w PiS minutkę.

.