Archiwum miesiąca: styczeń 2019

Jurek

Kto nie wiedział, niech usłyszy:  
On powrócił w „Dźwięku ciszy”.
Człowiek wielki i wspaniały.
Miliony mu zaufały!

Jurek Owsiak oczywiście!
Krążą laurów nad nim kiście.
Podziwiamy go dziś znowu.
Gwiazda to pierwszego chowu!

Jurek nadal gra w Orkiestrze!  
Zanotujmy to w rejestrze.
Rzecz na prawdę znakomita.
Polska Jurka dziś znów wita!

Telewizja reżimowa
głowę w piasek ciągle chowa.
Nie poddają się krytyce.
Miałka wiedza o etyce.  

Płacimy na nich podatek.
Uśmiał by się Miś Uszatek.
A tych mistrzów propagandy
czas już wysłać do Ugandy.

Glapińskiego zaś Cha. wrabia,
po czym siada se jak hrabia.
I tak gryzą się kolesie
niczym wilki w gęstym lesie. :-)  

 

 

 

 

 

Agresja

Od trzech lat rośnie agresja
czyli nienawistna presja.
„Dobra zmiana” nienawiści
niesie tyle, co wiatr liści.

Nienawistna propaganda
w TVP – to istna granda.
Nią się żywią takie wały,
co przewrócić chcą świat cały.

Za to co się wydarzyło,  
facet winien dostać w ryło,
odpokutować na płocie,
potem iść na dożywocie.

W Sejmie zaś minutę ciszy
olał Kaczor! Kto to słyszy?
Przejaw buty, arogancji.
Na poprawę brak gwarancji.

Żegnaj Panie Prezydencie  
na tym historii zakręcie!
Tobie Polska i świat cały
życzą jak największej chwały!

A Pawłowicz triumfuje,
choć ma z zachowania tróję.
Owsiak z WOŚP-u się wycofa!
W tym kontekście blednie strofa.  

 

 

 

 

 

.

 

 

Wiceminister

Andruszkiewicz wszedł do rządu! 
Było przy tym wiele swądu.
Nadal górą Misiewicze!
Prawdziwe PiS-u oblicze!

Chociaż nie miał samochodu,
to dla zwiększenia dochodu,
pobierał kilometrówkę,
bo cwaniacką ma makówkę.

Unię też ma w poważaniu.
Mówił o tym na zebraniu
już u Wszechpolskiej Młodzieży.
Za to Białoruś mu leży!

Dla poprawy statystyki
wymyśliły z PiS-u pryki:
po jednym spraniu rodziny 
sprawca nadal jest bez winy!

A Martyna Wojciechowska
ta z NBP, wie już wioska,
w miesiąc 60 dostaje.
Może zwiedzać obce kraje.

Zaś w stadninie, tej w Janowie,  
wszystko stanęło na głowie.
PiS zamieszał tak w etatach,
że stadnina jest na stratach!

Rząd ma ciągle złe wyniki,
więc nakazał wytłuc dziki.
To wierutne barbarzyństwo,
też debilizm i kretyństwo!

.  

 

 

.

.

 

 

.

 

 

Rok minął

I przeleciał znowu roczek.  
(Muszę dziecku dać już smoczek.)
A w tym roku to się działo!
że włos blednie, szczypie ciało.

Duda cały rok się uczył
ale mocno przy tym kluczył.
Kiepski efekt tej nauki!
Rzecz wypomną mu i wnuki.

Spotkał w zeszłym roku Trumpa.
Cyrk był niezły – istna sztampa.
Podpis składał na stojaka,
bo pozycja jego taka.

Chciał mieć Duda referendum. 
Wyszło raczej jak horrendum.
Pytania dał idiotyczne,
śmieszne, mało estetyczne.

Skrytykował też żarówki –
energooszczędne nówki.
Twierdzi, że z powodu LED-ów
przyszedł Brexit. Dość ma zgredów!  

Zatańczył Duda w Lednicy.
Widać było go z ulicy.
A swym tańcem – mówią kmiecie –
może zabłyśnie w powiecie (?).

Zaś Kaczyński na Mierzei
w wąskim gronie – bez didżei –
wbił odważnie w piasku słupka.
Pozostała śmiechu kupka.

Morawiecki roczek cały  
głównie kłamał – mnóstwo chały!
A powstrzymał wzrost cen prądu
tylko na rok. Dużo swądu!

Pochwycili Frasyniuka.
Płynie ze sprawy nauka:
każde świństwo PiS wykona.
Liczy tylko się mamona.

Mamy w tym roku wybory.   
Każdy pójdzie, kto nie chory.
Bądźmy mądrzy, nie łamadzy
i odsuńmy PiS od władzy!!!!

 

.

.  

 

 

 

.  

.