Archiwum miesiąca: kwiecień 2017

Chluba PiS-u

Piasecki szczytem dobroci (?).
Myślą tak tylko idioci.
A prym głównie wiodą w PiS-ie
to Piaseccy, to znów misie.

Znamy również Piotrowicza,
co komunę wciąż rozlicza.
Znamy i panią Pawłowicz –
nie popiera jej już Łowicz.

Wszyscy ci, to PiS-u chluba!
Może pozazdrościć Kuba!

Szło o „lojalność drużyny”.
Szydło dawno takiej miny
już nie miała (rzecz do wglądu),
jak w ostatniej sesji rządu.

Duda skoczył do Meksyku.
Była wrzawa, sporo krzyku.
Cóż, nie wzbudza on poklasku,
ani dniem, ani o brzasku.

Chciał dać order dyplomacie,
co nie ufa zbyt Beacie,
a ten stwierdził w swym przesłaniu,
że ma order w poważaniu.

Górą we Francji Macron!
Już szykują mu tam tron.
Już umieją jeść widelcem.
Mogą konkurować z Mielcem
Nie grozi im „dobra zmiana”.
Wznieśmy na ten cel szampana!

 

Lekki dowcip

Lekki dowcip ma Berczyński,
prawie tak, jak kamień młyński.
On wykończył caracale.
Nie dziwię się temu wcale.

Także i w smoleńskiej sprawie
gość rozwijał się ciekawie.
Bo to ekspert dużej klasy –
twierdzą grubi i cieniasy.

Lecz się podał do dymisji!
Nie dokończy już swej misji.
Zaś komisji tej członkowie
winni zadbać o swe zdrowie.

Ziobro równo wali w sądy,
bo on takie ma poglądy.
A trójpodział władzy, Aniu,
ma w głębokim poważaniu.

Duda znowu list wysyła.
Mina Antka się skrzywiła.
Raczej szybko nie odpowie.
Szybciej garb wyrośnie krowie.
Niesie u nas wieść w powiecie,
że odpowie, lecz w pakiecie.

Przesłuchali również Tuska.
Polityka to jest ruska.
Sugeruje brać chorzowska,
że jest nawet stalinowska.

 

 

 

 

Pech wydarzeń

A Misiewicz znów powrócił!
Dobrze, żem się niezbyt smucił.
Wciąż ufałem, że Antoni
tego orła nie wygoni!

Kaczyński się trochę krzywi,
ale w MON-ie są szczęśliwi,
bo Misiek rzeknie teściowej:
Jestem w Grupie Zbrojeniowej!

To już było napisane!
Więc mam znowu przechlapane!
Kaczor powołał komisję
i zakończył Miśka misję! :-(

Po zdarzeniu z Misiewiczem
PiS otrzeźwiał! Jakby biczem
Kaczor partii przyładował,
chyba bardziej niż konował.

Duda czując wsparcie szefa
bardzo zhardział – twierdzi Stefa.
Mocno schlastał Antoniego!
Nie chciałbym być w skórze jego.

Słaba ta prokuratura.
Kontrolerów robi w ciula,
a już nowsze są wytyczne:
ładunki termobaryczne!

Może ci prokuratorzy
byli wtedy troszkę chorzy (?)
Albo może nie słuchali
Antka wytycznych na sali (?)

Nie było słychać wybuchu (?).
Muszę iść do kiosku Ruchu
i najnowszą kupić prasę,
by zrozumieć tę kiełbasę.

 

 

 

Jajeczko

PiS urządził już jajeczko.
Popili wódeczki deczko.
Były nawet żarty przaśne,
tylko miny jakby kwaśne!

Konstytucja jest do bani –
mówią Kaczyńskiego fani.
Mają plan bardzo przebiegły,
że aż puchną w ścianie cegły:
Starą skreślić z życiorysu.
Stworzyć nową, na wzór PiS-u!

Antoni ekstrawagancki! –
przyznał Jarek – gość szarmancki :-)
Po tych słowach (czyż to jawa?),
czerwienieje nawet trawa.

Prokuratorzy stwierdzili,
choć są uprzejmi i mili :-) ,
że w Smoleńsku kontrolerzy
przeskrobali coś na wieży.

Zobaczymy, czy Komisja,
co to ważna jest jej misja,
wniosek ten potwierdzi żwawo (?).
Gdy w 3 lata – będzie klawo.

Duda długie listy pisze.
Stawiam nawet dwa złocisze,
że on jeszcze nas zaskoczy …
podczas zjazdu z górskich zboczy.

Spotkał się z Macierewiczem.
Stanął przed jego obliczem.
Spojrzał mu głęboko w oczy
no i rzekł: … on jest uroczy!

Fałszerstwo

Sfałszowano wybór Tuska!
Wiadomość jak bomba ruska!
Liczne na to ekspertyzy
twarde są, jak z baru pyzy.
Cieszy Pałac się Kremlowski,
że news puścił Waszczykowski!

Prosi ludzi cała zgraja,
by on nadal robił jaja!
Prosi harcerz i konował,
by ten serial kontynuował!
Mówi sołtys z naszej wioski,
że jest super Waszczykowski!

PAD poucza Misiewicza,
a tym samym i zalicza
już kolejny akt odwagi.
Oby potem nie miał zgagi!

Kownacki – ten od widelcy –
donoszą świadkowie wszelcy,
przywalił na skrzyżowaniu!
Czy był trzeźwy, wyjdzie w praniu.

Prezes był u pani May,
lecz nie róbmy z tego jaj.
Jemu głównie leży May’u
na wątrobie dobro kraju :-)