Archiwum miesiąca: czerwiec 2016

Co nowego?

Jest Szwajcaria pokonana!
Sprawa iście niesłychana!
W głowach nam się już wywraca!
A ja muszę leczyć kaca. ?

Brytyjczycy są na ałcie.
Nie mów o tym, pędząc w aucie.
Imć Cameron też odchodzi.
Będą go wspominać w Łodzi.
Wpuścił rodaków w maliny.
W piekle mu podliczą winy.
Bez awantur i bez krzyku,
skończy kraj z ręką w nocniku.
Chciałbym także zabrać głos ja,
że się bardzo cieszy Rosja.

A Macierewicz z agentem
się spotykał za zakrętem.
Jest ciekawe, czy go za to
będą również chwalić w NATO?

Dzień Ojca

Obchodzimy dziś Dzień Ojca
(smutki wrzućmy więc do kojca),
lecz nie Ojca Dyrektora!
To by ściema była spora. ?

Tylko w rządzie ciągle trwoga,
by nie zrazić teologa.
Chociaż budżet nam kuśtyka,
są fundusze na Rydzyka!

Po Ukrainie

Jest wygrana z Ukrainą!
Wszelkie smutki niechaj zginą!
No i z grupy wychodzimy.
Jawa to, czy może śnimy?
Dalej będzie ze Szwajcarią.
Myśl tę głośmy dźwięczną arią!

Rząd się także mocno spręża.
Zapewniają o tym księża.
A gdy Unia nam podskoczy,
Szydło Tuska zauroczy ?

Mecz z Niemcami

Dzisiaj remis był z Niemcami.
Powitajmy to brawami!
Dobrze, że zagrał Kapustka.
Bez Kapustki taka pustka.

Waszczykowski w dyplomacji
mocny jest, lecz bez sensacji.
On by Niemcom tak przyrypał,
by się skulił ich pryncypał.
Dziś Krzyżacy też dostali.
Może lekarz jest na sali?

Borneo

Mecz z Irlandią jest wygrany!
Wiedzą nawet już Bielany!
Chyba nie pójdę do ciupy,
mówiąc, że wyjdziemy z grupy :-)

Prezes lubi zaś rodeo.
Mówi o tym i Borneo.
Gdyby tam wyjechał wkrótce,
wieczór spędziłbym przy wódce.

4 czerwca ’89

Były 4-go wybory.
Kto je święci, ten jest chory,
bo to była zwykła ściema.
Do głosu doszła ekstrema,
co dopiero wyszła z krzaków.

Prezydent wszystkich Polaków
zaproszenie miał od Włochów.
By się ustrzec w kraju fochów,
to wyjechał na wycieczkę.
Zabrał żonę i córeczkę.

Rebelia się rozprzestrzenia.
Nie ma wątpliwości cienia
i ten gorszy sort narodu,
za namową panów z KOD-u,
daje wpuszczać się w maliny.
Realizmu brak im krztyny.

A wybory całkiem wolne
i zupełnie dobrowolne,
wolne bardziej niż w Maroku,
były tylko w zeszłym roku.

Opinia

Jest opinia z Unii tajna,
lecz niezwykle miarodajna.
W niej rząd polski jest chwalony!

Niech obwieszczą światu dzwony
o pochwale tej dla rządu.
(Tekst opinii jest do wglądu.)

Demokracja w czystej wodzie
kwitnie w Polsce po zachodzie,
a także po wschodzie słońca
i tak będzie aż do końca.

Tak do końca owych dni,
gdy się PiS po nocach śni,
kiedy Prezes w swej dobroci
w kraju wszystkich nas ozłoci.

Chciałbym wspomnieć i o sporcie.
Tutaj jestem też w komforcie,
bo z Holandią jest wygrana!
Wielka radość to dla fana!