Archiwum miesiąca: czerwiec 2015

Nowe rozdanie

Będzie Duda prezydentem
mniej więcej wszystkich Polaków –
co w wyborach są segmentem
głosującym na Błaszczaków.

Palikot nie goli brody –
na żyletkę żal mu centa?
Nie – to nowe są metody
wspierające Prezydenta.

Nominacja

Duży show był na Torwarze.
Ściągnął znane nam już twarze.
Zrobił tam konwencję PiS
i sielanki czar już prysł.

No i wyszło szydło z worka
i znana agitatorka
została dziś namaszczona
na pisowskiego czempiona.

Sprytny zabieg w tej metodzie,
żeby Prezes był w odwodzie.
Zakasa szybko rękawki –
będzie rządził z tylnej ławki.

Nowi gracze

Chciał Stonoga iść z Kukizem.
Ten odstrzelił go z półzwisem,
bo kapitał Z. Stonogi
zbyt okazał się ubogi.

Chce startować też Izdebski –
mówią, że to gość jest łebski.

Bo na politycznej scenie
różnej maści są jelenie.
Czy związkowiec, czy też kupiec,
każdy pieczeń swą chce upiec.

Stonoga

Dziś na fali jest Stonoga –
znana PiS-u to odnoga.

Nie otwieraj jego bloga,
gdyż to kawał demagoga.

Dla rządzących to przestroga –
kłopot tak jak ciąża mnoga.

Może spytać pedagoga
jaka jest właściwa droga?

Nie pomoże nawet toga,
gdy kampania tak złowroga.

Lub też olać te ataki –
same rypną się błaszczaki.

Haki

Szuka PiS haków na Tuska.
Chyba im coś w mózgu pluska.

Szef Europejskiej Rady
oszołomom nie da rady.

Choć gra z Merkel i Barakiem,
przed Kaczyńskim zmyka rakiem.

Miast grać z ludźmi tego typu,
lepiej rzucić się z nasypu.

Kandydaci

Wkrótce Hofman do łask wróci –
elektorat się nie smuci!

Macierewicz się odkryje.
Pamięć o nim ciągle żyje.

I Pawłowicz z ludzką twarzą –
o niej też wyborcy marzą.

Tylu świetnych kandydatów!
Każdy wart ze sto dukatów!

Gdy wesprzemy ich głosami,
puszczą Polskę w mig z torbami!