Archiwum miesiąca: sierpień 2014

Czyja wina?

Wielki sukces – z Polski chłopa
doceniła Europa!

Donald Tusk – bo o nim mowa –
już go teraz brać sejmowa
problemami nie zarzuci,
już Bruksela hymn mu nuci.

Gratulacje więc Mu ślemy,
a w tym nie ma żadnej ściemy!

Wiele zmian nas wkrótce czeka –
zabiła nam Unia ćwieka –
rekonstrukcja rządu będzie.
Prezydent strzeli orędzie.

Dywagują jednak młodzi,
czy to PO nie zaszkodzi.
Więc przytłumia w nas wzruszenie
jaźni lekkie rozdwojenie.

Choć katastrofa tunguska
już nie będzie winą Tuska,
zjazdu nie znajdziesz na Opacz –
teraz będzie winą Kopacz.

Łuk Tryumfalny

Brak jest zgody w narodzie w sprawie barwnej tęczy.
Niejednego ten obiekt stresuje i dręczy.

Pomysł więc podano, w narodowej oprawie,
by łuk wielki w przyszłości zbudować w Warszawie.

Jak na razie z pomysłu konkluzja jest taka:
łuk ten będzie tryumfem imć Jana Pietrzaka.

Kraków

Jak wiadomo dawniej Kraków
był stolicą nas – Polaków.

Powstał plan, by móc się szczycić,
olimpiadę tu przychwycić.

Pomysł upadł, wszyscy wiemy.
Komentarz niech będzie niemy.

Dwa podmioty, by strach wzbudzić,
teraz forsę chcą wyłudzić.

Lecz Majchrowski nie dopuści,
by słać kasę w kres czeluści.