Archiwum miesiąca: czerwiec 2022

Dymisja

Kaczor ustąpił z premiera,
bo tam nudno jak cholera.
Na swe miejsce wziął Błaszczaka,
no bo wola jego taka.

Morawiecki oraz Duda
(czasem bije z nich obłuda)
zgodzili się na roszadę,
wykazując tym ogładę.

Kaczor nadal stery PiS-u
trzyma, wiodąc kraj do zwisu.
Lecz poparcie partii spada,
z czego Polska jest dziś rada.

Konflikt Ziobro – Morawiecki
wciąż narasta – łeb ubecki
można dostrzec tu spokojnie.
A spokojnie jak na wojnie.

 

 

 

 

Chrust +

Rząd pomysłów ma wciąż masę.
Wciska wyborczą kiełbasę.
Ta kiełbasa często śmierdzi
Niech wyborca to potwierdzi.

Morawiecki nam poleca,
że już czas wrzucać do pieca
kupę chrustu, zamiast węgla.
Może lepiej zagrać w kręgla (?).

Ceny w górę, a chrust tani!
To się aż nie mieści w bani,
że tak PiS nas robi w konia.
Przenieśmy się do ustronia.

Suski już olewa Unię.
Lekceważy z niej pekunię.
Chyba bliżej mu do Ruskich.
Raczej mamy dość już Suskich.

W Pacanowie kują kozy.
Może niech już przyjdą mrozy,
bo tam Cieślak dawał czadu,
no i wylał mnóstwo jadu.