Archiwum miesiąca: styczeń 2022

WOŚP

WOŚP znów gra – po raz trzydziesty.
Wielka moc jest tej Orkiestry.
Okulistyka dziecięca
środki na ten cel uświęca.

Szef Orkiestry – Owsiak Jerzy –
ma poparcie wśród młodzieży.
I dorośli też go cenią.
Zdania tego już nie zmienią.

Tylko PiS na Jurka psioczy.
Dla nich nie jest gość uroczy.
Przykład idzie od Kaczora.
A formacja ta jest chora.

Niech gra Orkiestra przez lata –
dłużej niż do końca świata.
I zawsze z Jurkiem na czele.
On wyznacza szczytne cele.

Morawiecki się z Le Pen
znowu spotka. Czy to sen?
Nie bo wciąż myślą frajerzy,
że ten świat do nich należy.

 

 

 

Polski Ład

Mamy teraz Polski Ład.
Wprowadził go pewien brat
co Pinokio się nazywa,
ale to jest tylko ksywa.

Lecz niestety miast o ładzie
trzeba mówić o żenadzie.
Jeden bajzel jest dokoła.
Partia PiS tylko wesoła.

W podatkach jest chaos wielki.
Eksperci tęsknią do Belki.
A inflacja też doskwiera.
Rzecz do PiS-u nie dociera.

Tak się zrobił Chaos Plus.
To potwierdzi nawet GUS.
I tak póki PiS przy władzy.
Ich królowie są dziś nadzy.

A pandemia się rozwija.
Rząd w bawełnę rzecz owija.
Członkowie Medycznej Rady
dali nogę – premier blady.

Czarnek zaś młodzież tumani.
To się aż nie mieści w bani.
Póki facet ten ma władzę,
do szkoły chodzić nie radzę.

 

 

Weto

Duda zaskoczył publikę,
bo to nie jest na logikę,
że postąpił wbrew Kaczora.
Czyżby wyszło szydło z wora?

Zawetował gość ustawę,
co przynosi mu już sławę
w Polsce oraz w Ameryce.
Nawet krążą o tym witze.

Kaczor mocno jest wkurzony.
Także w PiS inne bufony.
Bo TVN ma dla PiS-u
już wyskoczyć z życiorysu.

Dla nich tylko TVP
robi to co Kaczor chce.
To jest wzorzec propagandy
bardzo dobry dla tej bandy.

Giertych, Wrzosek oraz Brejza –
bardzo ich nie lubi Mejza –
padli ofiarą podsłuchów.
Może dojdzie do rozruchów?

PiS tu użył Pegasusa.
Wolą jego niż wirusa.
Morawiecki sugeruje,
że to z obcych służb są zbóje.

I ta polska Watergate
to dla PiS-u zwykły hejt.
Nie przyznają się pisiory,
bo ich system jest już chory.