Archiwum miesiąca: styczeń 2021

Pseudotrybunał

I znów magister Przyłębska
ukazała trochę gębska.
Puściła uzasadnienie –
idiotyczne wręcz szalenie.

Aborcja jest zakazana.
To jest wyrok od szatana!
Ważne tylko prawa płodu,
a nie ważny głos narodu!

Tu nie liczą się kobiety,
a Kaczora głos niestety.
Lecz przeliczą się pisiory
i ich system mocno chory.

Los kobiety się nie liczy.
Pogląd to pisowskiej dziczy.
Marta Lempart poprowadzi
kobiet tłum i PiS rozsadzi.

Wykolei się tu władza,
choć Przyłębska jej dogadza.
Rządy zakończą w niesławie.
Wylądują na murawie.

„Policja profesjonalna”.
Anegdota to banalna.
Tak zeznawał imć pan Duda.
Czy mu jeszcze coś się uda?

Szczepienia prokuratorów
w 1-szej turze – plan pisiorów.
Ziobro jest zadowolony
potwierdzając te androny.

Reforma Zbigniewa Ziobry
to jest pomysł niezbyt dobry.
Wiedzą o tym małe dzieci,
też sędziowie i poeci.

 

 

 

 

 

Biden

Ameryka ma Bidena.
Trumpa dopadła migrena.
Nie może przełknąć porażki.
Gorycz bucha od watażki.

Biden wraca do WHO,
lecz dla kraju to jest mało.
Też do Klubu Paryskiego.
Wielki Strateg – imię jego.

Zablokował mur z Meksykiem.
Trump zareagował krzykiem.
Bardzo zyska Ameryka.
Przy Beidenie gra muzyka.

Fajna jest Harris Kamala.
Trump się do niej wciąż dowala.
Ale nie ma szans chłopisko.
Gość już upadł dosyć nisko.

Hymn śpiewała Lady Gaga.
Trumpa aż dopadła zgaga.
Szybko uciekł na Florydę
i się zaczął skubać w łydę.

Trump odgraża się, że wróci.
Lecz tym raczej bałamuci.
Może sobie na Florydzie
spędzać czas w stresie i w bidzie.

Emilewicz lubi narty.
(Każdy w PiS-ie jest uparty).
Twierdzi – wszelkie obostrzenia
dobre tylko dla jelenia.

Tuleya na przesłuchanie
się nie stawił – wiedzą panie.
Wiedzą o tym też panowie.
Stanął z PiS-em kraj na głowie.

PiS wciąż w sądownictwo wali.
Słychać głosy gdzieś z oddali,
że jeśli tak dalej pójdzie,
to pisiorom rzecz nie ujdzie.

Do Hołowni przeszła Mucha
i Platformy się nie słucha.
To osłabi ciut Platformę.
PiS pochwala tę reformę.

 

 

 

 

 

 

 

 

KRS

KRS się trochę sypie.
Atmosfera jak na stypie.
Chodzi tutaj o wydatki.
Buntują się sędziów matki.

Ci sędziowie w KRS-ie
kasę szarpią, jak wilk w lesie.
Za zdradzenie procedury
członków dwóch zleciało z góry.

Są to Mazur i Mitera.
Dla nich przyszła nowa era.
PiS ich teraz już nie chwali.
Stali się więc bardzo mali.

Ważne, żeby się nachapać.
Mówią w PiS-ie. Chce się płakać.
To na taśmach jest z Wałbrzycha.
Sprawę zna Pawłowicz Krycha.

W PiS-ie wszyscy są pazerni,
choć Jarosławowi wierni.
Kaczor wałbrzyskie struktury
już rozwiązał. Żart ponury.

Trump się łapie na impeachment.
Twierdzi, że to tylko kicz z ment.
Powie, że mu koło pióra
Demokratów bruździ fura.

Gość nienawidzi Bidena.
Wolał nawet by Szopena.
A w tym sporze o pozycję
chętnie wezwałby milicję.

Kończy mu się już kariera.
Wyrzucili go z Twittera.
Wyrzucili też z Facebooka.
Ale pójdzie w las nauka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdarzyło się w Ameryce

Wielki szturm na Kapitolu!
Pewno cieszysz się kibolu?
Wtargnęło mnóstwo motłochu.
I wracali bez popłochu.

Wszystko z inspiracji Trumpa.
To u niego jest już sztampa.
Prowokował do przemocy.
Słuchali go tylko ćwocy.

Gdy u władzy psychopata,
nie pomoże i armata.
Duda sprawy nie potępił,
chociaż trochę się zasępił.

Trump olewa wciąż Bidena.
Trzeba zrobić mu rentgena
i wykazać, że w mózgowiu
nadmiar śmieci i ołowiu.

Trumpa wywalić z urzędu!
W propozycji tej brak błędu.
Bo dla dobra Ameryki
niech zmykają takie pryki.

Rozpoczęły się szczepienia.
Władza robi z nas jelenia.
A że się szczepiła Janda,
to dla PiS-u wielka granda!

Obostrzenia dla młodzieży
złagodzone. Się należy!
Rząd mamy niezwykle dobry.
Lepszy niż palanty z Kobry.

W bawełnę nic nie owija.
Na niepodległość się wzbija.
Duda ustawę o działach
zawetował! Rząd w opałach. :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok z głowy

I przeleciał znowu roczek.
Czas przewrócić się na boczek
i pomyśleć co w tym roku
oby lepiej przeszło z boku.

Duda w ostrym cieniu mgły
wiersz cytował (raczej zły).
Niechby jednak pisał wiersze,
miast zajmować miejsce pierwsze.

Kaczor na wicepremiera
awansował. O cholera!
Lepiej, gdyby siedział z kotem.
Byłoby już lepiej potem.

Ziobro zwolennikiem weta.
Jego zdanie to ruleta.
Kasę z Unii Zbych olewa.
Przy tym więdną nawet drzewa.

Sasin szykował wybory.
Układ był to mocno chory.
Za 70 milionów
strzelił mnóstwo farmazonów.

Przyłębska się ożywiła.
Dla Kaczora wciąż jest miła.
Ale w ogólności panie
mają o niej kiepskie zdanie.

Zaś Morawiecki z wirusem
walczył. Lepiej czmychnąć kłusem.
A w następstwie owej walki
aż buntują się góralki.
Też buntują się górale.
Im się rzecz nie mieści w pale.