Archiwum miesiąca: październik 2019

Dwie wieże

Zakończyły się dwie wieże.
Słucham i uszom nie wierzę.
Nie będzie śledztwa w tej sprawie.
Kaczor pławi się w ubawie. 

PiS chce większość mieć w senacie.
Uczciwość jest na wakacie.
Chcą ponownie liczyć głosy.
Narodowi bledną włosy.  

PiS Nobla z literatury
nie uznaje – żart ponury.
Tokarczuk wyślą na wczasy.
Tak działają z PiS-u asy. 

A Morawiecki majątku
nie ujawni, też do piątku.
Duda zblokował ustawę
i tak utopili sprawę. 

Banaś problemem dla władzy.
Wiedzą nawet i łamadzy.
Facet dostał się do NIK-u.
PiS rozsądek ma w zaniku. 

Duda opowiedział kawał.
Szczyt emocji w tym doznawał.
Lecz nie śmiali się rektorzy,
bo tak bardzo nie są chorzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wyborach

I jesteśmy po wyborach.
PiS ma znowu gęsto w porach,
bo nie wyszło im w Senacie.
Trzeba będzie suszyć gacie. 

Nie dostała się Krynicka
i nie puści nam już witzka.
Cieszy Hartwich się Iwona,
bo nie ujrzy więcej dzwona.

A komunista Piotrowicz –
dumny z tego nawet Łowicz –
dostał głosów też za mało!
Raduje się dusza, ciało! 

PiS promował też Banasia
od Opola do Podlasia.
Banaś miał być kryształowy.
Żart to miałki i nie nowy. 

Facet wrócił już z urlopu
i PiS weźmie do galopu.
To policzek dla Kaczora.
Zejść ze sceny chyba pora. 

Nobla znów dostała Polka.
To dla PiS-u jest demolka.
Chcą wprowadzić więc ustawę,
by Tokarczuk cofnąć sławę.

 

 

 

 

Głosujemy! ( nie na PiS! )

Przed nami znowu wybory.
Każdy, zdrowy, czy też chory
niech w niedzielę mknie do urny,
nawet, gdy to dzień pochmurny.

Jak głosować, ktoś zapyta?
Gdy nie jesteś u koryta,
wykorzystaj taki wpis:
NIE GŁOSUJEMY NA PiS !!!!!!!!!

PiS jest groźny, PiS jest zły.
PiS ma bardzo wielkie kły!
Pamiętajcie sens tej pieśni,
od Szczecina do Jeleśni.

PiS chce nadal niszczyć sądy,
bo już takie ma poglądy.
Chcą mieć sądy pod swym butem.
Tu bratają się z Bierutem.

Wybaczcie mi niedyskrecję.
PiS nam zrobi drugą Grecję. 
Inflacja będzie wysoka.
Lepiej czmychnąć do Maroka. 

A pisowska służba zdrowia?
Szkoda struny i mózgowia.
Za ich rządów chorowanie
gorsze niż susza w Sudanie.

Będzie czysta dyktatura
i przekrętów będzie fura.
By zapobiec takiej wtopie,
koniecznie zagłosuj chłopie! 
I dziewczyny też głosują,
gdy do PiS-u niesmak czują!