Archiwum miesiąca: maj 2018

Harry & Meghan

Jak Bóg da, partia pomoże,   
dobrze wyjdzie ślub w Windsorze.
No i wyszło fantastycznie!
Z wielką pompą i lirycznie!

Meghan, Harry na kobiercu
pozostaną w naszym sercu.
A dopełnia szczęścia chwile,
fakt, że PiS jest od nich mile.    

Jak donosi właśnie gmina,
wrócić w Polsce ma danina.
Kto ma dochód ponad bańkę
będzie musiał grać w te mańkę.

Rząd zaciągnie ten podatek,
aby ulżyć doli dziatek.   
Protestują milionerzy.
Popłoch już się wśród nich szerzy.

Duda będąc w Ameryce
Polonii serwował witze.
Nie miał czasu więc dla Trumpa –
piszą Newsweek i La Stampa. :-)

Został dłużej jedną dobę.    
Zasymulował chorobę.
Jednak Trumpa tym nie ruszył.
Trump się chyba nań obruszył (?)  :-)

CASA / kasa

Szydło se latała CASĄ,
bo to nie jest baba z klasą.
Wylatała 2 miliony.
Chciała oszczędzać opony. :)

Szefuje sprawy społeczne –
zajęcie dla niej bezpieczne.
A protestujących w Sejmie  
olewa i nie podejmie.

Za to ich przeprosił Żalek.
Zadrwił najpierw mocno z kalek.
Potem zaś na tym proteście
chciał coś ugrać w wielkim mieście.

Żalek, Duda, czy Szydłowa –
gdy ich widzisz – boli głowa.  
Im to program Plus Koryto
sprawia, że se żyją syto.

Szydło miała w ręku asa,
który zwykle zwie się kasa.
Kasę mieli na Caritas,   
zwrócić, bo mają full wypas.
Ale teraz mocno kluczą,
że aż media o nich huczą.

Po 5 złotych już benzyna!
Tu się zgina dziób pingwina.
Robią z nas pisiory wała,
a tendencja to jest trwała. :-(

 

 

 

 

 

 

Referendum

Duda rozsiadł się jak basza   
no i referendum zgłasza.
Główny temat – Konstytucja.
(Twierdzą w PiS-ie, że obstrukcja.)

Duda Konstytucję łamie.
Wiedzą o tym już w Panamie.
A na referendum beknie!
Naród go tu mocno sieknie!   

Macierewicz pomysł zgłasza –
(Dawno przebił w tym Judasza) –
by zburzyć Pałac Kultury.
Pomysł denny, choć ponury.

Ile jeszcze ten Antoni –
drwią już chyba faraoni –
będzie puszczał z psychiatryka  
takie bzdury? Mózg mu znika!

PiS wprowadzić chce cenzurę.
Ma Terlecki wniosków furę,
jak tu walnąć w opozycję.
Znów komuna! Ślą milicję! :)

 

 

Jaka Praga?

Jest w PiS duże poruszenie.          
Mówią o tym na antenie.
Na wybory kandydatów
zgłosił prezes. Brak wakatów.

Na Warszawę idzie Jaki.
Przewracają się aż flaki.
A dla niego czeska Praga,     
bądź warszawska – jedna zgaga.

W Krakowie Wassermannowa.
Na jej widok boli głowa.
Lepiej już by Małgorzata
nawet była zezowata.

Choć oboje kandydaci     
nie są łysi, ni garbaci,
to nie życzę by te miasta
miała przejąć z PiS-u kasta.

W długi weekend PiS kiełbasy
sobie robił. Toż cieniasy!
O niepełnosprawnych losie
temat mają ciągle w nosie.