Archiwum miesiąca: sierpień 2017

Patrioci

Wyjechali patrioci
na wakacje, w tym król koci.
Założyli pelerynki,
by wielbiły ich dziewczynki.
Szydło, Krycha, paru młotów,
cenią takich patriotów.

Masło mocno podrożało –
w budżet łupnie nam niemało.
Ale konie potaniały!
Wyrówna się bilans cały.

Waszczykowski listy pisze.
Twierdzą z PiS-u towarzysze,
że minister dobrze działa.                        
W Unii mówią, że dał ciała.

Macron Czechy i Słowację
zaś odwiedza. I ma rację.
Bo choć nie brak mu skromności,
dostaje od PiS-u mdłości.

 

 

 

 

 



 

 

 

    

Aukcja

Słabo na aukcji w Janowie.
Lepiej poszłoby już krowie!
„Dobrą zmianę” dalej ćwiczą.
Co nie dotkną, to spierniczą!

Odbyło się święto wojska.
Atmosfera była swojska.
Tylko Antek coś nie w sosie.
Minę miał leszcza z łososiem.                    

Duda zaś minę miał zdrową,
uśmiechniętą i kultową.
I ogólnie wielki luz,
a zapodał tam ów news:

„Armia polska jest państwowa,
nie prywatna!” Boli głowa
bardziej znów Macierewicza.
Kres swój w duchu już odlicza.            

Generała z Ameryki
Duda uczcił, psując szyki
również i tym Maciarowi.
Antek skromny, jak grosz wdowi.

Na wojskowej defiladzie,
przy propagandowym czadzie,
były czołgi, parowozy.
Brakło zaś pancernej brzozy.

 

 

 

Krycha

Pawłowicz porad Owsiaka                       
nie uwzględnia i jest draka.
Krycha na Owsiaka łypie:
toż on nie jest w moim typie!

Dudzie minęły dwa latka.
Mówiła pewna mężatka,
że ma passę niezbyt dobrą
i polegnie chyba z Ziobrą.

Duda spławił generałów.
Święto będzie bez wystrzałów.
Macierewicz zaś, uroczy,                                  
już nie spojrzy Dudzie w oczy.

Lewe skrzydło Tupolewa
nie dotknęło wcale drzewa!
Oświadczyła podkomisja.
100 lat potrwa więc jej misja.

Kaczor stwierdził w miesięcznicę
(choć ochotę miał na pizzę),
że już kończą te imprezy! ?
Brak jest wsparcia dla tej tezy.      
W międzyczasie prawda cała
wyjdzie na jaw. Ktoś rżnie wała?

 

 

 

Sezon ogórkowy

Moneta dla Misiewicza!              
Nową wpadkę PiS zalicza!
Bo ta partia tylko ceni
miernych, biernych i jeleni.

Trybunał Sprawiedliwości,
(Szyszko ma od niego mdłości),
polecił wstrzymać wycinkę.
Minister okazał drwinkę.

Szyszko milion drzew w tym roku              
wytnie w puszczy! Jest w amoku!
Fakt, że Unia nas ukarze,
nie wpłynie na jego gażę.

A Borowski o Gowinie
mówi źle – widać po minie.
Dostrzegł w nim brak kręgosłupa,
taki, że aż boli … głowa.
W tym kontekście Ogórkowa!        
Dość głupiutka to istotka,
bez wyrazu i dewotka.

Ziobro mocno w Dudę wali.
Myśli wciąż, że jest na fali.
Liczy, że Duda polegnie! (?)
Szybciej dziób pingwina zegnie.

„Prezydent komentatorem!”.
Lepsze to niż być pisiorem.                    
Wielka mądrość w tym Zbigniewie!
Jaja rosną zaś na drzewie.

 

 

 

Rodzinka

Znamy w Toruniu Rydzyka.                      
Niech se Ojciec dalej bryka.
Ja jednak w Toruniu wolę
rodzinkę – więc to gryzmolę:

Basia – osoba stateczna,
piękna, mądra i serdeczna!

Karol wie co w polityce
dobre jest, a gdzie w niej witze!

Michał lubi samochody.
Ma w tej branży niezłe chody.

Agata rodzinę spina.
Strzeliłem z nią w Łodzi klina!

Oliwka wspaniale skacze!
Mogą przykład brać Apacze.

Maks rozwija się w E-sporcie!
Sukces pewny, jak krem w torcie.

Jest też druga siostra żony.
Może role grać ikony!
Urodziwa ta dziewczyna
tańcząc, ciało w rytm wygina.

Inżynierem środowiska
Stefan jest – kitu nie wciska!

Ach wspaniała ta rodzina!
Tak więc wznieśmy szklanę wina
za jej sukces i jej zdrowie!
Duma mi pulsuje w głowie!