Archiwum miesiąca: maj 2017

Opole 2017


Piasek, Hyży oraz Kayah                               
(a to nie są żadne jaja),
Kombi, Pectus i Rodowicz
(nie podskoczy im Pawłowicz),

Szymon Wydra i Urszula
(co Kurskiego robią w ciula),
Michał Szpak i Cerekwicka
(nie cierpią Jacka – chamicka),

AudioFeel oraz Nosowska –
to nie grupa jest pisowska.
Dla tej grupy cześć i chwała!
bo z Kurskiego robią wała!

Kurski miota się i płacze.                                          
Nawet oddałby swą daczę
aby wskrzesić znów Opole.
Szybciej koncert da w stodole :-)

Jedyne co mu zostało,
choć niemłode już ma ciało,
to wystąpić gdzieś za krzakiem
razem z kumplem swym Pietrzakiem.

 

 

 

 

 

Urodziny

Dubler z TK Lech Morawski –
gość z natury jest ciekawski,
więc poleciał do Oksfordu.
Wolał to niż wzgórza fiordu.

Tam korupcję w Trybunale,
co mi się nie mieści w pale,
wytknął, jak to orły w PiS-ie.
Plamę ma już w życiorysie.

Twarde na to miał dowody :-)
Czerstwy gość, choć już nie młody.
Broniła go też Przyłębska.
Jest już nadmiar tego gębska.

Duda zaś miał urodziny.
Stroił na nich głupie miny.
Jeśli min tych nie poprawi,
to Jarosław go zniesławi.

Zdaniem Dudy w Ameryce
konstytucja – to nie witze –
jest już mocno przestarzała.
Bez jej zmiany dadzą ciała.

Dupa Dody, z przodu Duda,
więc na pewno im się uda.
Grunt by dobra szła zabawa!
Szpan i śmiech, muzyka klawa!                            

Pracuje prokuratura.
Jest pomysłów u nich fura.
Zawezwali znowu Tuska.
Konsekwencja iście pruska.

Czy PiS przegrać chce wybory?
Może Prezes już jest chory?
Tak miotają się żałośnie,
że Tuskowi ciągle rośnie.

 

 

 

 

Białe róże

Macron zajął miejsce pierwsze.
Można o nim pisać wiersze.                               
Le Pen ma pozycję drugą,
co Witolda jest zasługą.

Waszczykowski jej poparcie
dał, więc miała już na starcie
szanse prawie bliskie zera.
Tak już jest, gdy Witek wspiera.

Przerżnęła Marine Le Pen.
Dajcie pióro, czyli pen,
to przekłuję jej porażkę
w głupią, ale śmieszną fraszkę.

U Dudy frustracja górą,                                               
ale kontakt ma z kulturą.
Ceni sobie Ulissesa.
Nie cierpi „Ucha Prezesa”.
Myśli sobie: Mój Komuchu!
Czas już skończyć grać w tym Uchu.

Białe róże do lamusa!
Chyba lepiej mieć platfusa,
niźli dostać taką różę.
Plajtę dziś kwiaciarniom wróżę.                            

 

Potomkowie

Duda zamieszanie sieje,                                             
(Mógłby przenieść się już w knieje.)
twierdząc, bez ocen przypadków,
że za winy ojców, dziadków
(To się wprost nie mieści w głowie!)
odpowiedzą potomkowie.

Referendum w przyszłym roku
zapowiedział. (Mam coś w oku ☹ ).
A tak bardzo głośno prawi,
że przestraszył klucz żurawi,
więc mu już dziękczynnej piosnki                        
nie zaśpiewa Magierowski.

W sondażach Pisowi spada!
Przypominać to wypada.
Ta tendencja się utrzyma.
Innej opcji raczej ni ma.

Suweren chce referendum,
lecz dla Szydło to horrendum.
W wyborach obiecywali,
że będą słuchać ziomali.
Ale wszędzie myśl pobrzmiewa,
iż Polaków PiS olewa!

Pani konsul honorowa
w Akron się przed prasą chowa.
To co dała na Facebooku,
nie nadaje się do druku.

Waszczykowski za nią ręczył.
Tak ją wspierał, że się zmęczył.
Ale takie PiS ma kadry,
że gdzie spojrzysz, tylko zadry.