Archiwum miesiąca: grudzień 2022

Nowy roczek

I przeleciał znowu roczek.
Czas więc łyknąć jakiś soczek –
ten z domieszką alkoholu.
Można gryznąć też bryzolu.

A się w owym roku działo!
Włos się jeży, blednie ciało.
Oszczędności nam stopniały.
Ze zdziwienia puchną gały.

PiS napędzał nam inflację.
Niech nie czeka na owację,
bo ich kiepska polityka
działa jak płachta na byka.

Tak działają z PiS chłopaki,
że są węgla ciągłe braki.
A Morawiecki do chrustu
wciąż namawia – brak w nim gustu.

Lecz jest szansa – i nie mała –
że im społeczeństwo wała
już pokaże w nowym roku.
Na zwycięstwo brak widoku.

Kaja Godek znów na fali.
Czy ją w końcu ktoś wywali?
Za aborcję chce więzienia!
Odstawić ją do leczenia.

 

 

 

 

Zbychu na fali

Opozycja wniosek dała:
Ziobro za płot! Dali ciała.
Pisiory zagłosowały.
Wniosek przepadł. Górą wały.

Ziobro ostał się na grzędzie!
Co to będzie? Co to będzie?
W resorcie sprawiedliwości
sprawiedliwość nie zagości.

Na KPO wciąż wypłaty
brak. Oj chyba będą baty.
Będą baty na jesieni,
aż się Kaczor zarumieni.

Dla tej opcji chyba pora,
by posadzić ją do wora,
no i wywieźć gdzieś daleko.
Czas już po nich przymknąć wieko.

 

 

 

Podwyżka dla TVP

Dla TVP jest podwyżka.
Radość to dla Ziobry Zbyszka.
Radość także dla Kaczora.
Choć tym dwóm już odejść pora.

TVP to propaganda.
Wie to polityczna banda,
co z tej propagandy żyje.
Bardzo cenią w niej pomyje.

Z Kurskim, czy też bez Kurskiego,
wolą ściemę. A po kiego?
Po to, aby PiS wybielać.
Więcej kasy trza im przelać :-(

A do Polski Patrioty
nie przylecą do soboty,
ani do przyszłego roku.
Niemcy chyba w lekkim szoku.