Archiwum miesiąca: maj 2022

Zbychu zostaje

Ziobro wciąż wymyśla bzdury
I to nie jest żart ponury.
Czas by już odstrzelić Zbycha,
bo go zbytnio zżera pycha.

Wniosek dała opozycja,
no bo taka jej pozycja.
Ale PiS gościa wybronił.
Ten PiSowi się pokłonił.

Ziobro sądownictwo psuje.
O tym wiedzą nawet szuje.
Lecz bez Ziobry PiS usycha.
Byłaby z większości kicha.

I tak kiszą się w swym sosie.
Praworządność mają w nosie.
Ziobro chciałby Polskę z Unii
wypierniczyć, bez pekunii.

Norwegia na nas żeruje,
bo tam w rządzie siedzą zbóje.
Kit ten strzelił Morawiecki.
Mózg objawił się sowiecki.

 

 

Glapa

Znów szefem NBP – Glapa.
Dla inflacji to jest klapa.
Ceny wzrosną niebywale.
PiS się nie przejmuje wcale.

Glapińskiego znów przepchnęli,
bo forują wciąż meneli.
Gość dla PiS-u jest oddany –
polityka wprost z Hawany.

Przy okazji zrobił Ziobro
niezły deal, więc ciesz się Kobro.
Kolesi do KRS-u
przepchnął bez większego stresu.

To kolesie z grupy „Kasta” –
duża wtopa, no i basta.
Tak szemrane interesy
robi władza, w tym dla kiesy.

 

 

 

Przemyślenia z Watykanu

Dziwne rzeczy na tym świecie
dzieją się, też o tym wiecie.
Czasem komuś mózg zawiedzie,
choć ten ktoś w szrankach na przedzie.

Pod drzwiami Rosji szczekało
NATO. Jakby było mało,
to pomoc dla Ukrainy
niepotrzebna. Brak jest winy?

Tak się papież wypowiedział.
Czy on wiedział co powiedział?
Bardzo dziwne wypowiedzi.
Cieszą się wyłącznie zgredzi.

Dla Putina taka wpadka
to jest już nie lada gratka.
Trzyma kciuki za papieża.
No i dokąd świat ten zmierza?