Archiwum miesiąca: wrzesień 2020

Jest umowa

Kaczor, Ziobro, wraz z Gowinem,
ozdabiając się muślinem,
podpisali już umowę.
Morawiecki stracił mowę.

Kaczor na wicepremiera!
Ziobrę bierze aż cholera,
bo będzie zerkał na ręce.
Gorsze to niż umrzeć w męce.

Kaczor stróżem bezpieczeństwa!
Szkoda jest tego maleństwa.
Przełożonym – Morawiecki.
Układ trochę postsowiecki.

Ziobro będzie pod kontrolą.
Może go już wychromolą (?).
Na Prawicy zamieszanie.
Kto obskoczy większe lanie?

Emilewicz zaś odchodzi.
Cieszą starzy się i młodzi.
Ma już dłuższy spór z Gowinem,
więc zakrapia ostro winem.

Morawiecki oraz Ziobro
to nie tylko samo dobro.
Gryzą mocno się chłopaki,
śmiejąc się dla niepoznaki.

Ogon psem nie może machać.
Czy tym można się uchachać?
Tak, choć puścił to pan Wąsik.
Wzbiera mnie na lekki dąsik.

 

Rozsypka

Koalicja już się sypie.
Kaczor smutny, jak na stypie.
Ziobro pokazał pazura.
A ogólnie śmiechu fura.

Ustawa bezkarność plus –
dla Kaczora to jest mus.
Lecz u Ziobry i Gowina,
gdy ją słyszą, rzednie mina.

To ustawa bolszewicka.
Lichocka wzniosła palicka
i głosują za ustawą,
co ma treść niezbyt ciekawą.

Morawiecki złamał prawo,
ale jemu jest z tym klawo.
A tamte wybory w maju
mógł se robić, ale w gaju.

Parlament Europejski
góruje, jak szczyt alpejski.
Praworządność rodem z PiS-u
chciałby skreślić z życiorysu.

 

Niewinna

Lichocka uniewinniona,
jako czystości ikona.
W PiS-ie swój swojego broni,
chociaż nie brak tam gamoni.

Pan Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka.
Buzia jakby ciut sowiecka.
Kabaret przy nim wysiada.
Kto go ceni – temu biada.

Twierdzi Pawlak, że ramole
dzieciom płeć zmieniają w szkole.
A rzecz dzieje się w Poznaniu,
dodał rzecznik w zaufaniu.

Wszystko na potrzeby PiS-u.
Nie słychać zachęt do bisu.
Rozum w PiS-ie jest w odwrocie.
Piszą o tym już na płocie.

Czaputowicz walnął w Ziobrę.
Widać u rządzących Kobrę.
A gdy kłótnia jest w rodzinie,
to ratunek tylko w winie.

Morawiecki wszedł do kina.
Mówi o tym cała gmina.
A w tym kinie był bez maski.
Żart to denny i dość płaski.

Adam Bodnar już odchodzi.
Nie cieszą się z tego młodzi,
bo on dobrze bronił prawa.
Bezeń Polska jest kulawa.