Archiwum miesiąca: lipiec 2020

Dotacje

Z Unii mają być dotacje.
Twierdzi premier. Czy ma rację?
Za praworządność nam kasę
przytną i to całą masę.

Morawiecki za Orbana
dałby nawet wóz szampana.
Liczy, że ten go wspomoże,
ale przeliczyć się może.

Wiadomości to najnowsze –
zamach PiS-u na Mazowsze!
Ma być kara dla wyborców.
Lepiej było za zaborców.

Ci wyborcy Trzaskowskiego –
twierdzi orzeł, co ma ego –
wykształcenie podstawowe
to w większości mają płowe.

Orłem tym jest pan Terlecki.
Wygląd nieco ma ubecki
i poglądy ma nie gorsze.
Mówiąc płoszy w stawach dorsze.

Zaś krakowskie Łagiewniki
mają super wciąż wyniki.
Kurski u nich ślub dostanie
nawet szybciej niż śniadanie.

 

 






 

Wybory – szok spory

Znów niestety wygrał Duda
i przebiła się obłuda.
Telewizja jest współwinna,
o czym niesie też wieść gminna.

Ta Kurskiego propaganda
to jedna kosmiczna granda.
Robią z naszych ją podatków.
Mamy dość już tych gagatków.

Wieś za Dudą murem stoi.
To nas trochę niepokoi.
Lecz się mocno rozczaruje.
PiS ją szybko wyroluje.

Kaczor straszył eutanazją,
myląc rozsądek z fantazją.
PiS znany z wciskania kitu
nie zbuduje dobrobytu.

Mediów repolonizację
PiS chce wdrożyć. Czy ma rację? 
Nie! Jeden Kurski wystarczy.
Winien tu jest regres starczy.

Duda dał się zrobić w konia.
Przekręt wielki jak łeb słonia.
A Sekretarz Generalny
ONZ był dość jowialny. :-)

Kadencja się nam powtarza.
Warto spytać więc lekarza,
czy ją jakoś przetrzymamy,
albo czmychnąć do Panamy?

 

 

 

 

 

 

 

 

Kto lepszy?

Kombinują miasta, wioski:
lepszy Duda czy Trzaskowski?
Myślę, że mi się to uda
opisać jaki jest Duda.

Obiecywał bardzo wiele,
ale sypnął się w tym dziele.
Frankowiczom obiecywał,
ale mocno się zakiwał.

On ustawy rodem z PiS-u
nie zostawia bez podpisu.
Uległy wobec Kaczora.
Już na zmianę przyszła pora.

Konstytucję ma on w nosie.
Chce pogłębić kraj w chaosie.
W Trybunale Piotrowicza
do komuchów nie zalicza!  (???)

Nie panuje nad mimiką.
Nie kieruje się logiką.
Unia bardzo mu nie pasi.
Tylko się do Trumpa łasi.

Za Dudy mamy drożyznę,
a kraj zbacza na mieliznę.
Obniżył VAT na musztardę,
uznając to za petardę.

Odrzucił udział w debacie,
bez Kurskiego na etacie,
bo bez ustawki w TVP
czułby się Adrian bardzo źle.

Ułaskawił pedofila
i to była tylko chwila.
Taki ma poziom etyki.
Standardy rodem z Afryki.

A za to Rafał Trzaskowski
to kandydat iście boski!
Weźmy go na prezydenta!
Za Dudę nie dałbym centa.