Archiwum miesiąca: luty 2018

Złoto!

Duda wyjechał z Korei,    
podnosząc poziom nadziei,
i wydarzyło się oto,
że nasz Kamil zdobył złoto!!!

Ustawa o IPN-ie,
stwierdziły w PiS-ie jelenie,
ma pozostać w zawieszeniu.
Rozum mają mocno w cieniu.

W sześćdziesiątym ósmy roku –    
Morawiecki, jakby w szoku,
stwierdził – nie mieliśmy Polski!
News ten kupi lud mongolski.

I tak historię od nowa
tworzy PiS, że boli głowa.
Brną z tym niczym koń pod górę,
wciskając nam kit i bzdurę.

Zybertowicz i MABENA                       
są potrzebne jak gangrena.
Te jednostki – widzi mi się –
zawsze będą kisnąć w PiS-ie.

A Bonkowski zawieszony.
Lepszy rozum mają glony.
Takich palantów jest wiele    
w tym pisowskim, drętwym ciele.

Kolesie

Sędziowie do KRS-u,             
choć nie odnieśli sukcesu,
jeden atut mają dobry –
każdy z nich jest kumplem Ziobry!

Szydło przyznała nagrody
swym ministrom – są dowody!
70 dla Maciara!
Lepiej było już za cara. :-)         

Działa więc Koryto +
nieźle, co potwierdza GUS.
Szydło, Ziobro, Morawiecki
mogą leżeć i grzać plecki.

A Korea – ta Północna,               
w swych reformach jest owocna.
Ma oparcie mocne w PiS-ie.
Kim z Kaczorem – kumple misie.

Reżim PiS-u Frasyniuka
skuł w kajdany i już suka               
czekała na bohatera.
PRL się nam otwiera!

PiS przechytrzył też stolicę.
Kaczor wyszedł na mównicę
i oświadczył: pomnik stanie!
Kto jest przeciw? – Tylko dranie :-)  
Powiem Wam coś w zaufaniu:
PiS ma prawo w poważaniu!

Zaś prezydent Saakaszwili
ostatnio w Warszawie kwili.
Gościa tego się nie bójta.
Dać go do Pcimia na wójta!

Rysiek na aucie

Czarnecki za szmalcownika           
dostał w łeb i gra muzyka!
Chociaż straci tym na kasie,
będą pisać o nim w prasie!

Ustawę o IPN-ie
trza podpisać! Na antenie
Kaczor wydał tę wytyczną.
Duda przybrał twarz gastryczną.     

Nie minęło dużo czasu.
Choć się Adrian bał hałasu,
to podpisał oczywiście,
tłumacząc się przy tym mgliście.

Odda rzecz do Trybunału. :-)  
Chyba dostanę zawału. :-(
Przyłębska wkroczy do akcji!
Ciut za dużo tych atrakcji. :-)

A wójt Pcimia na prezesa,
bo w Orlenie dobra kiesa!
Choć nazywa się Obajtek,
puszczą kiedyś go bez majtek.    

Powyższą ścieżkę kariery
kopnijmy w 4 litery.
Kontynuując te roszady
PiS prowadzi kraj na dziady.

Co w Davos?

Duda w Davos się przy windzie        
spotkał z Trumpem. Ależ pindzie!
Duda szczerze zachwycony!
Odniósł sukces! Kupią drony!

Ma PiS ciężar na swej głowie –
to lotnisko w Baranowie.     
Choć już widzą port z oddali,
kosztów nie doszacowali.

PiS skłócony z Izraelem,
Ameryką, PRL-em.
Kaczor też ujmując „czarem”
skłóci kraj z San Eskobarem.   

Nie przyszłoby mi do głowy,
że PiS zamknąć chce Kasprowy!
Ma kolejka zniknąć z góry!
Pomysł durny i ponury.