Archiwum miesiąca: listopad 2016

Co z Owsiakiem?

Fundacje pozarządowe
już nie wejdą nam na głowę,
a orkiestra – ta Owsiaka –
czy też wkrótce da drapaka?

Droga S6 ze Szczecina
denerwować mnie zaczyna.
Inwestycja to na wschód!
Tych autostrad nie chce lud! (?)
Rząd to wziąwszy pod uwagę
ma oszczędność, a ja zgagę.

Spadkom winni biznesmeni.
Tylu w kraju jest jeleni?
To opinia Kaczyńskiego.
Diabli wciąż nie biorą złego.

Jedź na deportację + !
Pierś do przodu! W uszach blues!
Tam cię PiS-u propaganda
nie dopadnie :-) Cel – Uganda!

Wprost z UOP-u na sędziego,
a Muszyński imię jego.
Sędzia z PiS-u ponad prawem,
a ciąg dalszy już niebawem.

Ego

Obrona Terytorialna –
to rzecz ważna, nie trywialna!
Putin spuści atomówkę –
chłopcy przyjmą ją na główkę!

Dobra zmiana – księżyc plus –
lepszy jest niż z jabłek mus.
Lubię śledzić twarz księżyca.
Kurski tak mnie nie zachwyca.

Roczek minął już rządowi,
więc niejeden z nas się głowi,
czy efekty dobrej zmiany,
zechcą też docenić Stany.

Wzrost PKB bardzo niski.
Nie ma co wrzucić do miski.
Złoty najniżej w historii,
a rząd cały w euforii!

Rok był dobry dla Rydzyka.
(Piszę, chociaż drży mi grdyka).
Ojciec zgarnął kasy tyle,
że niewierni mocno w tyle.

Trump dogadany z Putinem!
Można wznieść już toast dżinem.
Gdy dołączą Kaczyńskiego,
premier Szydło wzrośnie ego!

Dziwny jest ten świat!

Ameryka zwariowała.
Wielki naród, lecz dał ciała.
To prawdziwa rewolucja,
kabareton i obstrukcja.

Zwyciężyli populiści,
lewacy i anarchiści.
Dolar traci, giełdy w dół.
Chyba łyknę litra pół.

Na Kremlu piją szampana.
Putin ceni tego pana,
co nazwisko ma na te.
Mam przeczucia raczej złe.

Bardzo dziwny jest ten świat!
Lepiej, gdyby urósł VAT!
Kwestia: dżuma, czy cholera,
już mi raczej wisi tera.

Hillary Clinton

„Smoleńsk” z kin już wycofali.
Dość krótkawo był na fali.
A ten Krauze (też Antoni :-)
niech od filmów raczej stroni!

Czarne skrzynki sfałszowane!
Anodina przechlapane
ma już chyba po wsze czasy.
Będą znowu z Rosją kwasy.

Co w Ameryce 8-go
będzie? Nie zgadniesz kolego.
Gdy wygrana będzie Trampa,
niech tłumaczy rzecz La Stampa.

Domknij sprawy, spisz testament,
nim powstanie w świecie zamęt.
Winna będzie FBI.
Lecz panowie, już bez jaj!

Jeśli wygra Clintonowa,
smutek precz i w górę głowa!
Wniosek zabrzmi wprost banalny:
świat będziemy mieć normalny!