Archiwum miesiąca: czerwiec 2017

Znów Opole

Jacek Kurski strzelił z bicza –                           
lepszy jest od Misiewicza –
i Opole do Opola
sprawnie przeniósł – ruch psychola –
a przenosił to przez Kielce,
bo jest roztargniony wielce.

PiS wykonał skok na sądy,
bo mają takie poglądy,
by traktować państwo z buta.
To metody są Bieruta.

Wciąż jest brak ambasadorów,
bo bez skruchy i oporów
Duda ciągle się ociąga.
Waszczykowski bierze drąga                                                 
i stawia Dudę do pionu.
(Chciałbym widzieć to z balkonu).

Gdzie leśniczy? – woła puszcza.
Jego córka zaś się puszcza.
Szyszko ich oboje wspiera,
ekologów rżnąc do zera.

Uwielbia ojca narodu,
choć jest przy nim wiele smrodu.
Zgadniesz? Ma wysokie ego (?).                                          
To jest córka leśniczego.

 

 

 

 

Minął miesiąc

Znów w kolejną miesięcznicę                        
wyszedł prezes na ulicę.
Opozycji walnął burę.
Dostrzegł w kraju agenturę.

Cała prawda jest już blisko.
Wie to prezes i kocisko.
A Berczyński, gdy powróci,
Antoniemu pieśń zanuci.

Ludziom krzywda się nie dzieje.
Cieszą k*rwy się, złodzieje.
A Frasyniuk? – Wolne żarty!                                       
Może w pierdlu pograć w karty!

Lecz poza tym wszyscy zdrowi.
Tylko Anteko wciąż się głowi:
jak sprzedali te Mistrale,
że świat nic nie wiedział wcale (?).

Za komuny była klika –
z nią dziewczyna ratownika.
Była także wielka draka
z udziałem córki rybaka.                                              
Dziś zaś wkurza do żywego
news z córeczką leśniczego.

 

 

 

 

 

 

Skok na kasę

Odchodzą od prezydenta,
w tym Sadurska – ta nadęta.
Wykaże przed Dudą skruchę,
lecz w PZU woli fuchę.
Jakie ma kwalifikacje?
Lubi piwko i libacje.

Miast urabiać sobie prasę,
bardziej woli skok na kasę.
Dziewięćdziesiąt nie za wiele,
lecz na miesiąc? – to są cele! :-)

Babka to jest bogobojna,
więc dla niej ojczyzna dojna –
by wspomnieć słowa bufona –
już została przywrócona.
Tak się mnożą Misiewicze.
Na poprawę już nie liczę.

Wcześniej prysnął Magierowski,
bo wyciągnął słuszne wnioski:
choćby wspierał go Antoni,
Dudy i tak nie obroni.

Szydło ma iść na marszałka?
Jest dementi – to przewałka.
Jednak z Nowogrodzkiej plotki,
to nie tylko czcze głupotki.

Strajkowali taksówkarze.
Kaczor szybko ich ukarze.
Choć mówili: To był mus! ,
nie dostaną 500 plus.

 

 


 

Szczyt NATO

Duda cały jest w zachwycie,
bo był na brukselskim szczycie.
Selfie sobie telefonem
zrobił z Merkel i z Macronem!
Choć nieostre, będzie za to
pamiątką ze szczytu NATO!

Bardzo sprawnie debatował
z Trumpem, choć się Donald chował.
Dziwią się Amerykanie,
że od Dudy dostał lanie.
Tak nasz przyparł go w debacie,
że Trump musiał zmieniać gacie.                           

Myknął Duda znów do Gruzji
i pozbądźcie się iluzji,
że w Polsce długo posiedzi.
Nie chce słuchać tu gawiedzi.

Sąd Najwyższy orzeczenie
wydał, więc ułaskawienie
wydane przez Prezydenta
warte kłaka albo centa.                                              
Duda, mając glejt Zbigniewa,
wyrok Sądu równo zlewa.